Prawo spadkowe

Prawo spadkowe jest gałęzią prawa cywilnego, która normuje skutki prawne jakie wiążą się ze śmiercią osoby fizycznej. Reguluje przejście praw i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela na inne osoby.

W ramach usług świadczonych przez Kancelarię, gwarantujemy obsługę prawną w sprawach spadkowych min. doradzamy w kwestii  przyjęcia i odrzucenia spadku , treści testamentu, zapisów windykacyjnych .

Prowadzimy postępowania

  • o stwierdzenie nabycia spadku
  • dział spadku
  • o zachowek

Zachowek – forma ochrony interesów osób najbliższych spadkodawcy, którym przysługuje roszczenie względem spadkobierców powołanych do dziedziczenia o zapłatę określonej sumy pieniężnej zwanej zachowkiem. Obowiązek ten powstaje w chwili śmierci spadkodawcy i należy do długów spadkowych. Ratio legis polega tu na wyjściu z założenia, że każdy człowiek w razie śmierci ma moralny obowiązek pozostawienia choćby części majątku swym najbliższym, a może się zdarzyć, że spadkodawca sporządzając testament pominie takie osoby. Zachowek więc zabezpiecza interesy osób najbliższych pominiętych przez spadkodawcę w testamencie.

Kancelaria reprezentuję interesy osób pominiętych przez spadkodawcę. Przygotowujemy pozwy o zachowek.

Kontakt:

biuro@kancelariamalczyk.pl
Tel. 500 112 479

Formularz